Loe ERASMUS+ vabatahtliku hispaanlanna Celia kogemustest ELFi talgutel siit ja uuri, miks Eesti vabatahtlikud talgutel käivad.

Talgukalender

 • Osmussaare talgud II

  Osmussaare talgud II 22.-25. august 2019

  Soome lahe väravat valvav Osmussaar on paljude jaoks tundmatu maa, seega salapära ja müstikat jagub siin küllaga. Viikingiaegset legendi skandinaavlaste peajumala Odini matmisest saarele märgib saare rootsikeelne nimetus Odensholm ja Odini haua leidmise kihk võiks vallata igaüht, kes oma kanna sellel paeklibusel maalapil maha toetab.

  Vaata lähemalt

 • Kõretalgud Harilaiu poolsaarel

  Kõretalgud Harilaiu poolsaarel 20.-23. august 2019

  Saaremaa äärmises loodetipus asub saare omapärasemaid, "noori" poolsaari – Harilaid. Peamiselt liivast ja klibust koosnev maalapp on liigirikas kaitsealuste taimede poolest ja on soodus peatuspaik merelindudele. Eeskätt ootab aga pikisilmi ELFi talgulisi Harilaiule meie rannikualade tähelepanuväärsemaid ja järjest harvemini kohatavaid kahepaikseid – juttselg-kärnkonn ehk kõre.

  Vaata lähemalt

 • Osmussaare talgud

  Osmussaare talgud 16.-19. august 2019

  Suvelõpp on käes ja enne sügistorme on paslik kopsud taas Osmussaare karget tuult täis tõmmata, et kontorirutiin kergem taluda oleks. Jätkuvalt mere kujundada olev klibuste randadega Osmussaar asub Eesti looderannikul. Ta on parajalt väike saarele paari tunniga ringi peale tegemiseks ja parajalt suur meeltele ikka millegi uue avastamiseks. Siit leiab huvitavat nii taime- kui kivimisõber, ajaloo- kui linnuhuviline. Ja mis võiks olla parem viis aktiivseks puhkuseks kui üks väike talgureis saarele mere süles, eemal argisekeldustest?

  Vaata lähemalt

 • Võilaiu rüditalgud II

  Võilaiu rüditalgud II 12.-15. august 2019

  Reljeefilt tasane, kuid sisult pulbitsev ja põnev: selline on Muhumaa lõunarannikul paiknev Võilaid. Saarel leiavad sisuka ja olulise talgutöö kõrvalt miskit paeluvat nii linnuhuvilised kui hobusesõbrad, tehnikaarmastajad ja saarefännid. Siinsel talgul taastatakse rannaniitu, mis on tähtis elupaik haruldaseks jäänud niidurüdile ja paljudele teistele linnuliikidele. Kuigi tegemist on saarega, minnakse sinna paadi asemel hoopiski traktorikastis sõitu tehes. Ja töö käigus saab kohata Võilaiul vabalt ringi liikuvat hobusekarja, kes oma uudishimulikud ninad kahtlemata talguliste sekka pistavad.
  Vaata lähemalt

Teematalgud

Värsket

 • Siim Kuresoo käis Tartu Ülikoolis talgute tulemustest rääkimas 7. märts 2019

  ELFi talgukorraldaja Siim Kuresoo käis 5. märtsil Tartu Ülikooli zooloogia osakonnas tegemas ettekannet looduskaitsetalgute tulemustest. Kas talguliste töö on tulemuslik? Millised on olnud edulood? Kas tulu on võimalik mõõta kvantitatiivselt või pigem kvalitatiivselt?
  Loe edasi

 • Otsime vabatahtlikke talgujuhte ja saeministreid 18. jaanuar 2019

  Kas huvitud loodusest ja oled valmis inimesi juhtima? Soovid anda oma panuse Eesti looduse kaitsel ja haruldaste liikide säilimisel? Otsid uusi väljakutseid ja väljundeid ega pelga teel ette tulevaid raskuseid? Tahad midagi kasulikku ära teha ja olla vabatahtlikuna tegutsedes abiks looduskaitse edendamisel? Meil on midagi just Sinu jaoks.
  Loe edasi


Hoia end kursis