Enne talgutele registreerumist loe kindlasti läbi talgutesse puutuv COVID-19 info!

Vaata 2020. aasta talgukuulutusi või uuri kalendri- ja kaardivaadet

 • Mägi-piimputke talgud Tartus Ihastes

  Mägi-piimputke talgud Tartus Ihastes 7. november 2020

  Võib-olla tuleb see mõnele loodushuvilisele üllatusena, aga ka linnalooduses võib kohata elurikkust ja suisa üliharuldasi taimi. Nii on lugu ka I kaitsekategooriasse kuuluva taime mägi-piimputkega, mille ainsad leiukohad Eestis asuvad Tartu lähiümbruses. Kuna tegu on siinmail sedavõrd ohustatud liigiga, siis on oluline kõik mägi-piimputke kasvukohad heas seisukorras hoida. Nõndaks on talgulistel suurepärane võimalus pühendada linnalooduses üks sügisene laupäev haruldase taimeliigi aitamiseks.
  Vaata lähemalt

 • Imukvere must-toonekure talgud

  Imukvere must-toonekure talgud 6.-8. november 2020

  Tumeda sulerüü ning punaste pikkade koibade tõttu müstilise ilmega must-toonekure käsi ei käi sugugi hästi. Nimelt jääb üha vähemaks elupaigaks sobilikke vanu loodusmetsi ning halveneb toidu hankimiseks vajalike väikeste ojade seisund. Niisiis jääb niigi madala arvukusega liigi isendeid üha vähemaks. Seetõttu kutsume talgulisi appi Lääne-Virumaale Imukverre, kus parandame ühe toitumisoja seisundit.
  Vaata lähemalt

 • Süvahavva lamminiidutalgud

  Süvahavva lamminiidutalgud 30. oktoober - 1. november 2020

  Põlvamaal asuva Süvahavva küla tegi tuntuks teleekraanidel aastatel 2012-2014 jooksnud ja Indrek Hargla kirjutatud samanimeline seriaal, mis keskendus paranormaalsetele nähtustele.  Olgu lood kummitustega, kuidas on, aga Süvahavva küla asub ka reaalsuses kahe maailma piiril: nimelt paikneb küla kahel pool Võhandu sügavat sängi. Jõekallastel aga asuvad poollooduslikud kooslused — lamminiidud — mida talgulised sügisesel hingedeajal üheskoos korrastama asuvad.
  Vaata lähemalt

 • Piirissaare mudakonnatalgud II

  Piirissaare mudakonnatalgud II 23.-25. oktoober 2020

  Piirissaarel on keskmise eestlase jaoks kahtlemata küljes eksootiline ja põnev maik. On ju siinne kultuur ja elulaad nii mõneski asjad mandrielanike omast erinev. Vanausulised ja traditsiooniline köögiviljakasvatus, soine saar ja omapärased kõrged sibulapeenrad — tegemist oleks justkui täiesti teistsuguse maailmaga. Ühtlasi on see kahjuks ka kaduv maailm: eakaid inimesi, kes veel vanu traditsioone alal hoiavad, jääb aasta-aastalt vähemaks ning noori peale ei tule. Seetõttu on muutumas siinse maastiku ilme, mis aga teeb elu raskeks nii mõnelgi haruldasel liigil, sealhulgas mudakonnal.
  Vaata lähemalt

Värsket

 • Selgusid tänavused tublimad vabatahtlikud 7. detsember 2020

  Koroona-aastast hoolimatu oli tänavune talguhooaeg mastaapne; osaliste- ja elamusterohke. ELF tänab kõiki, kes 2020. aastal vabatahtliku tööga talgutesse panustasid. Aga nagu igal aastal, paistavad ka seekord mõned teiste seast kohe eriti hästi silma. Niisiis tõstame Talgukontori poolt esile...
  Loe edasi

 • ELF ja Keskkonnaministeerium sõlmisid koostöölepingu naftaõnnetuste puhuks 8. oktoober 2020

  7. oktoobril kirjutasid keskkonnaminister Rene Kokk ja ELFi poolt Siim Kuresoo Tallinna Lennusadamas Suure Tõllu pardal alla koostöökokkuleppele, mille kohaselt tulevad ELFi vabatahtlikud naftaõnnetuse korral appi õliga määrdunud linde päästma. Varemalt on ELF selleks tarbeks vabatahtlikke koolitanud erinevate projektide raames, näiteks Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) rahastuse toel, kuid 2021. aasta sügisest alates paneb riik koolitustele püsivalt õla alla.
  Loe edasi


Hoia end kursis