Võrratu talguhooaeg jätkub!

Loe ERASMUS+ vabatahtliku hispaanlanna Celia kogemustest ELFi talgutel siit. Tänavune talguhooaeg on pühendatud kimalastele.

Talgukalender

 • Kõretalgud Alu karjääris

  Kõretalgud Alu karjääris 28.-30. september 2018

  Väike, mööda maapinda tatsav ja silmatorkava heleda triibuga seljal. See armas loomake on juttselg-kärnkonn ehk kõre. Lääne-Eestis ja Pärnumaal varem tavaline kahepaikne on jäänud haruldaseks – eeskätt sobilike elupaikade kadumise tõttu. Kõre koduks olid peamiselt rannaniidud ja -karjamaad, sest ta vajab avatud maastikku, kus on liikumisruumi, liivikuid ja sigimiseks sobilikke lompe.

  Vaata lähemalt

 • Must-toonekure talgud Piirsalus

  Must-toonekure talgud Piirsalus 28.-30. september 2018

  Valge-toonekurg on eestlastele tuttav ja igapäevane lind, keda võib kohata põlluservades toitu otsimas ja korstnate otsas pesa punumas. Vähesed teavad aga tema tumedat venda must-toonekurge. Too müstilise ja sünge ilmega Toonela lind on inimpelglik ja hoiab asulatest eemale: metsasügavused on tema meelispesitsuspaigad. Erinevalt valge-toonekurest, kes jõudis Eestisse alles 19. sajandi keskpaiku, on must-toonekurg meie looduse põlisasukas.
  Vaata lähemalt

 • Nahkhiiretalgud Kloostri mõisavaremetes MAFFi ajal

  Nahkhiiretalgud Kloostri mõisavaremetes MAFFi ajal 21. - 23. september 2018

  Eestist on leitud tervelt 14 liiki nahkhiiri. Paljud neist on aga siin oma leviala põhjapiiril ning seetõttu haruldased. Kuna siinmail ei leidu piisavalt palju looduslikke koopaid, kus nahkhiired saaksid talveunes karmi talveaja mööda saata, sõltuvad need tiivulised loomakesed inimkätega loodud rajatistest. Talvituvaid nahkhiiri leidub näiteks vanades kaevanduskäikudes, keldrites, kindlustes ja muudes hoonetes.
  Vaata lähemalt

 • Vormsi talgud täistaimetoiduga

  Vormsi talgud täistaimetoiduga 21.-23. september 2018

  Looduskaunis Vormsi saar rannarootsi pärandkultuurist pakatavate küladega on ELFi talgulisi sügiseti võõrustanud juba mitmeid aastaid. Ja nagu juba tavaks kujunenud, teeme ka tänavu talgutööd Rumpo ninal. Hansase talu sooja südamega perenaine Aime oma tuntud külalislahkuses pakub meile taas öömaja ja kuuma sauna.
  Vaata lähemalt

Värsket 

 • Välisvabatahtliku Celia kogemused ELFi talgutel 7. august 2018

  2018. aasta talgusuvel ja sügisel on ELFi kontoris abiks hispaanlanna Celia. Ta on ERASMUS+ vabatahtlik, keda võib kohata mitmel talgul, kus saab temaga koos loodusest rääkida ja hispaania keelt purssida. :)
  Loe edasi

 • ELFi suvekool teeb head nii loodusele kui talgulisele 31. juuli 2018

  Täna, 19. juulil koguneb enam kui poolsada vabatahtlikku talgulist Eestimaa Looduse Fondi (ELF) eestvedamisel Alam-Pedja looduskaitsealale suvekooli Palupõhja haruldast puisniitu niitma. Sündmuse üheks tipphetkeks on laupäeval toimuv võistuniitmine.
  Loe edasi

Hoia end kursis