Talgulised Suurbritanniast on Alam-Pedja looduskaitsealal juba üsna tavaline nähtus. Eesti-Inglise koostöö on talgute pidamisel äärmiselt toredaks sümbioosiks kujunenud. Sealjuures on Alam-Pedja selline kant, kus üledoos metsikust loodusest on garanteeritud mõlema leeri esindajaile.

Eestimaal on vähe paiku, kus tsivilisatsiooni eest nii kaugele pakku saab kui Palupõhja küla keset Alam-Pedja looduskaitseala. Just siin asuv looduskoolimaja talgulisi võõrustabki.

Vajalikke talgutöid on Alam-Pedja talguteks kogunenud mitmeid. Abikätt vajavad siinsed lamminiidud, hooldamist matkarajad, oma panuse anname ka looduskooli heaks. Lisaks aitame sel suvel kaasa väärtuslike koelmukohtade taastamisele, mida siinsetes lugematutes jõekäärudes ja vanajõgedes otsivad paljud Peipsi ja Emajõe asukad.

Lisaks mõnusale füüsilisele koormusele ja looduselamustele saab kasta end Emajõkke, vihelda saunalaval, korraldada rahvusvaheline lõkkeõhtu või minna hoopis ööhääli kuulama.

Igaüks saab valida, kas osaleb talgutel 3. – 6. augustini või pikemalt 3. – 11. augustini. Oma valik palume kirja panna registreerumisel märkuste lahtrisse.


Talgujuhid on Robert Oetjen ja Iain Maclean.
Vabatahtlik Iain Maclean on ELFi talgujuhiks Euroopa Ühenduse programmi Euroopa Noored toetuse abil.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Eesti-Inglise talgud (nr 1) Alam-Pedjal
 • Ööbimine: Looduskooli hoones madratsitel, soovi korral telgis või püstkojas.
 • Toitlustus: Kolm korda päevas, toidu valmistame ise kohapeal.
 • Kaasa võtta: Magamiskott, tööks sobivad riided ja kinnised jalanõud, soojad vahetusriided, ujumisriided, saunatarbed ning soovitavalt sääsetõrjevahend ja päiksekaitsekreem. Soovi korral telk.
 • Osavõtutasu: 3. – 6. või 8. – 11. august 360 kr
  3. – 11. august 720 kr või 1100 kr (kui see summa käib üle jõu, võta ühendust tarmo@elfond.ee ja leiame sobivama kokkuleppe)
 • Hinna sees: Toitlustamine, majutus, transport (alates kogunemispaigast), saun.
 • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt 27. juulil.
 • Kogunemine: Teisipäeva õhtul Tartus või Laeval (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht).
 • Grupi suurus: 8 (+ ca 4 talgulist UK-st)
 • Vaata lisaks: Pilte Alam-Pedja talgutest 2007. aastal.