Talgulised Suurbritanniast on Alam-Pedja looduskaitsealal juba üsna tavaline nähtus. Eesti-Inglise koostöö on talgute pidamisel äärmiselt heaks sümbioosiks kujunenud. Sealjuures on Alam-Pedja selline kant, kus üledoos metsikust loodusest on garanteeritud mõlema leeri esindajaile.

Eestimaal on vähe paiku, kus tsivilisatsiooni eest nii kaugele pakku saab kui Palupõhja küla keset Alam-Pedja looduskaitseala. Just siin asuv looduskoolimaja talgulisi võõrustabki.

Talgute esimeses pooles on talgutööks koelmukohtade taastamiseks vanajõe luhalt võsa võtmine. Siinsed luhad lugematutes jõekäärudes ja vanajõgedes on oluliseks kudealaks Peipsi ja Võrtsjärve kaladele. Kudemispaikade taastamisest vaata lähemalt siit.

Talgute teises pooles teeme looduskooli ümber vajalikke töid. Palupõhja looduskool on olnud pidevas arengus oma loomisest saadik. Alam-Pedja rabade rüppe sattujad on võinud oma silmaga veenduda, et kasvamist, loomist ja toimetamist looduskoolis jagub. Sestap on väga teretulnud ka vabatahtlike abikäed looduskooli arengule kaasa aitama. Tegemist vajavaid talgutöid jagub igale maitsele.

Lisaks mõnusale füüsilisele koormusele ja looduselamustele saab kasta end Emajõkke, vihelda saunalaval, korraldada rahvusvaheline lõkkeõhtu või minna hoopis ööhääli kuulama.

Igaüks saab valida, kas osaleb talgutel 17. – 20. august, 22. – 25. august või kogu aja 17. – 25. augustil. Oma valik palume kirja panna registreerumisel märkuste lahtrisse. Täisajaks jääjatel on laupäev vaba päev, mil reeglina oleme ette võtnud väikse ringsõidu Lõuna-Eestis.

Talgujuhid on Indrek Kuuben ja Iain Maclean.
Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.Vabatahtlik Iain Maclean on ELFi talgujuhiks Euroopa Ühenduse programmi Euroopa Noored toetuse abil.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Eesti-Inglise talgud (nr 2) Alam-Pedjal
 • Ööbimine: Looduskooli hoones madratsitel, soovi korral telgis või püstkojas.
 • Toitlustus: Kolm korda päevas, toidu valmistame ise kohapeal.
 • Kaasa võtta: Magamiskott, tööks sobivad riided ja kinnised jalanõud, soojad vahetusriided, ujumisriided, saunatarbed ning soovitavalt sääsetõrjevahend ja päiksekaitsekreem. Soovi korral telk.
 • Osavõtutasu: 17. – 20. august või 22. - 25. august 360 kr
  17. – 25. august 720 kr (kui perega tulijail käib see summa üle jõu, võtke ühendust tarmo@elfond.ee ja leiame sobivama kokkuleppe)
 • Hinna sees: Toitlustamine, majutus, transport (alates kogunemispaigast), saun.
 • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt 16. augustil.
 • Kogunemine: Teisipäeva õhtul Tartus või Laeval (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht).
 • Grupi suurus: 8 (+ 3 talgulist UK-st)
 • Vaata lisaks: Pilte Alam-Pedja talgutest 2007. aastal.
  Eesti-Inglise talgud (nr 1) Alam-Pedjal.