Hea meel on kutsuda sind talgutele paika, kus sa kunagi käinud pole. Sisestades otsimootorisse nende talgute sihtkoha nime - Kurese - tuli esimeseks vasteks "Jumalast hüljatud paik".

Tuleb tunnistada, et asjatundlik otsimootor. Kuigi täpsem oleks ehk öelda inimese ja tsivilisatsiooni poolt hüljatud paik, sest looja näib olevat kostitanud seda kanti igati külluslikult.

Kolm järgmist lauset otsitulemustest annavad juba täpsema pildi. Pärnumaa äärealal Koonga vallas asuv inimtühi Kurese küla peidab põnevat, pronksiaega ulatuvat ajalugu ja pakub äärmiselt mitmekesist loodust. Kurese kiviaedadega tihedalt tarastatud maastikul tunned end justkui kadakasel saarel. Puudub vaid merekohin, ent seda asendab alatine metsakohin. Viimased 35 aastat elaniketa Kurese küla Soontagana maalinna (pildil) väravas pakub sedavõrd põnevust, et arheoloogidel on põhjust kavandada seal ulatuslikke väljakaevamisi ja seista selle eest, et luua sinna arheoloogilis-ajalooline kaitseala.

Talgutel läheme appi kohalikule loodustalunikule, kes on Kurese oma südameasjaks võtnud. Juba on ta taastanud ja andnud loomadele nosimiseks kümneid hektareid väärtuslikku loopealset. Nüüd on kord järgmiste kadakate käes. Peavarju saame väikse talu juures, vastavalt soovile kas heinalakas või telgis. Peale tööd mõistagi teeme siinse kandiga tutvust.

Talgujuhid on Ester Leetmaa ja Rait Parts.
Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Loopealsetalgud Kuresel
 • Ööbimine: Heinalakas või taluõuel telkides.
 • Toitlustus: Kolm korda päevas, hommiku- ja õhtusöögi valmistame ise.
 • Kaasa võtta: Magamiskott või voodiriided, tööks sobivad riided ja kinnised jalanõud, soojad vahetusriided ning soovitavalt sääsetõrjevahend ja päiksekaitsekreem. Soovi korral telk.
 • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 270 kr või 400 kr (hinnad sisaldavad käibemaksu).
 • Hinna sees: Toitlustamine, majutus, transport (alates kogunemispaigast).
 • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt 20. augustil.
 • Kogunemine: Reede hommikupoolikul Lihulas (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht). Esimesed soovijad saavad Tartust kohale ELFi väikebussiga.
 • Grupi suurus: 12
 • Vaata lisaks: Kurese kohta artiklit Eesti päevalehest.
  Kurese maastikukaitseala kohta artiklit Eesti Loodusest.