Paastumaarjapäeva aegu on looduses imeline aeg. Kuigi tihtilugu võib kohata veel viimaseid miinuskraade, on õhk kevade ootusest paks. Jõed hülgavad jääkaane nagu maod oma naha.

Vapramad metsalinnud punuvad juba pesi. Karu ärkab ja paneb poegadele nimesid. Sellisest imelisest ajast kutsume kõiki osa saama kevadisel koolivaheajal järjekordsetel peretalgutel Palupõhja looduskooli heaks.

Palupõhja looduskool asub sügaval Alam-Pedja looduskaitseala metsade ja rabade vahel Emajõe ääres. Siin käivad loodust tundma õppimas nii lapsed kui täiskasvanud. Vabatahtlikud talgulised koos oma tööpanusega kooli heasse käekäiku on looduskoolis alati väga oodatud külalised. Abi on vaja puude ladumisel, heakorratöödel kooli ümbruses ja võsavõtmisel teeäärtest. Vastutasuks pakub looduskool kõiki oma mitmekesiseid võimalusi loodust kogeda (matkarada, paadid, binoklid jne), sooja sauna ja head äraolemist.

Peretalgud erinevad tavapärastest ELFi talgutest sellepoolest, et talgutöid ja tegemisi plaanides arvestame laste ning lastevanemate vajaduste ja jõuga. Peretalgutel saame ühiselt korraldada laste hoidmist ja sättida sobivalt päevatoimetusi. Talgutöid jagub kõikidele kaalukategooriatele.

Et peretalgud oleksid õiged peretalgud ootame igast perest (nii lasteta kui lastega) vähemalt kahte talgulist. Talgujuhid on Kuresoo ja Oetjeni peredest. Küsimuste korral tasub juba enne registreerumist helistada Siim Kuresoole numbril 56 469 026 või kirjutada aadressil siim@elfond.ee.

Palupõhja looduskooli talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Varakevadised peretalgud Palupõhjas
  • Ööbimine: Palupõhja looduskooli hoones ja LKÜ Kotkas majas. Madratsid kohapeal, magamiskott või voodiriided kaasa. Paarile väikseima mudilasega perele jagub ka privaatne ruum. Sellise sooviga palume enne registreerumist talgujuhiga ühendust võtta.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas, toidu valmistame ise looduskooli köögis.
  • Kaasa võtta: Magamiskott või voodiriided, tööks sobivad riided ja jalanõud, soojad vahetusriided, saunatarbed. Teretulnud on muusikariistad, lauamängud jms.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 300 kr või 450 kr täiskasvanu kohta (hinnad sisaldavad käibemaksu).
  • Hinna sees: Toitlustamine, majutus, transport (alates kogunemispaigast), saun.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt 20. märtsil.
  • Kogunemine: Neljapäeva pealelõunal Tartus või Palupõhjas.
  • Grupi suurus: 12
  • Vaata lisaks: Veebikülge Palupõhja looduskooli tegemistest.