Varasügisel tasub hoida mere ligi. Lindude rändeaeg on siin võrratu. Eriti paigus, kus ohtramalt lagedaid rannaalasid, lahesoppe ja laidusid on rändeks valmistuvad kure-, hane- ja pardiparved lummavad.

Lisaks kostitab meri sügisenautlejaid omalt poolt sageli veel nii mõnegi lisasoojakraadiga. See annab juba piisavalt põhjust, et plaanida üks kena nädalavahetus Sõmeri kandis.

Kui juba kohale tuldud, oleks paslik ka natuke ringi vaadata, käia imetlemas Kolga looduskaitseala luiteid ja kauneid männikuid, Kastna tammesid ning ronida mereäärsesse linnutorni. Et siinseid sügisrände peakangelasi lähemalt tundma saada on kavas hommikune linnuretk kohaliku looduskaitsja Heikki Luhamaa juhendamisel.

Ka talgutööd on muu hulgas lindude hüvanguks. Lahesoppide ja rannikulõugaste vahelt kadakaid ja võsa võttes taastame avatud maastikke, mis on tähtsad elupaigad nii mõnelegi linnu- ja taimeliigile. Võtame võsa, laasime suuremad kadakatüved ning kanname ülejäänu kokku. Tööpaik asub Varbla vallas Saulepi külas Sõmeri poolsaare lähistel mere ääres. Peavarju ja toidupoolise eest lubasid hoolt kanda Tõstamaa mõisakooli pererahvas.

Talgujuhid on Rutt Männaste ja Iain Maclean.
Talguid toetab LIFE Nature projekt Läänemere rannikulõugaste elupaigakomplekside taastamine (LIFE BaltCoast).
Vabatahtlik Iain Maclean on ELFi talgujuhiks Euroopa Ühenduse programmi Euroopa Noored toetuse abil.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Rannikulõukatalgud Sõmeris Pärnumaal
  • Ööbimine: Tõstamaa kooli majutushoones.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas, toidu valmistab kooli kokk.
  • Kaasa võtta: Voodiriided või magamiskott, tööks sobivad riided ja kinnised jalanõud, soojad vahetusriided, joogipudel, saunatarbed. Võimalusel binokkel.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 150 kr või 300 kr (hinnad sisaldavad käibemaksu), eurodes vastavalt 9,6 või 19,2 EUR.
  • Hinna sees: Toitlustamine, majutus, transport (alates kogunemispaigast), linnuretk.
  • Registreerumine lõpeb: Registreeruda saab veel ka 16. septembril!
  • Kogunemine: Reede õhtul Pärnus või Tartus (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht).
  • Grupi suurus: 12
  • Vaata lisaks: Talgutele tulekut saab soovi korral ühendada Matsalu loodusfilmide festivaliga, minnes kas enne või peale talguid Lihulasse filme vaatama.