Viidumäe looduslikku mitmekesisust on tähele pandud juba ammusest ajast, siinne loodukaitseala on loodud juba 1957. aastal. Talgulisi ootab sel korral appi saaremaa robirohi, endeemne liik, mida ei leidu maailmas kusagil peale Saaremaa.

Pärast mandrijää taandumist oli just Viidumäe piirkond esimene tükk Saaremaad, mis merevee alt nähtavale ilmus. Nüüdseks pea 60 meetri kõrguseks kasvanud ja kohati järskude nõlvadega astanguala on tuntud oma allikasoode ja mitmekesiste loodusolude poolest. Üldiselt tasase ja madala pinnamoega Saaremaa pinnal kõrge harjana turritav piirkond kätkeb 700 liiki soontaimi, millest 58 on kaitse all. Eraldi märkimist väärib ainult sealsetel aladel kasvav saaremaa robirohi.

Omal ajal on robirohu üheks kasvukohaks olnud muu seas ka niisked ja soostunud puisniidud, mis praeguseks on paljuski kinni kasvanud. Mitmed praegused või hiljutised leiukohad on olnud niiskemates kohtades hõredas metsas, samuti metsasihtide ja vanade metsateede ümbruses, kust liik praegu taandumas on.

Sedakorda ongi talguliste missiooniks mitmes väiksemas robirohu elupaigas sinna kasvama hakanud võsa taanduma sundida ja üksnes Saaremaal kasvavale taimele elamiseks sobilikud tingimused taastada.

Peale talgutöö on Viidumäel ja Saaremaal tervikuna pakkuda palju huvitavat. Saame uurida haruldasi taimi, käia väljasõitudel, võtta saunaleili ning nautida sügisese looduse värve ja ilu.

Talguid kaasrahastab RMK.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Saaremaa robirohu talgud Viidumäel
  • Ööbimine:  Viidumäe kaitseala keskuse külalistemaja voodites.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas. Toidu valmistame ise.
  • Kaasa võtta: Magamiskott, tööks sobivad riided ja kinnised jalanõud, soojad vahetusriided, saunatarbed.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 15 või 22 eurot. Uuri lähemalt.
  • Hinna sees: Toitlustus, majutus, transport kohapeal, saun.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt kaks päeva enne talguid.
  • Kogunemine: Reede, 3. oktoobri õhtul Saaremaal  (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht). NB! Kiiremad märku andjad saavad küüti Tartust väljuva ELFi bussiga.
  • Grupi suurus: 12
  • Vaata lisaks: Viidumäe looduskaitseala kodulehte. Loe artiklit saaremaa robirohust  Eesti Loodusest.