Selleks, et saada aimu, milline Saaremaa välja paistab, tuleb käia Kaalis, Kuresaares, Sõrves, Pangal ja Anglas. Selleks, et teada saada mis see Saaremaa tegelikult on tuleb aga minna sellistesse kohtadesse nagu Laidevahe. Dolomiidist uhmreid ja kadakasi lusikaid siin ei müüda, kuid midagi erilist saavad kaasa kõik.

Laidevahe kaitseala on loodud Saaremaa rannikule omaste koosluste, rannaniitude ja rannikumetsa kaitseks. Siin võib kohata rohkelt erinevaid liike alates valgest tolmpeast ning lõpetades merikotkaga. Rannaniidu hoolduse eest seisavad hea siia toodud veised ning eesti hobune.

Viimasel on koht ka kaitseala saamisloos, sest just temale soodsate karjatusalade hoidmine oli üheks kaitseala loomise algtõukeks. Laidevahe mosaiikne maastik ja siin asuvad salumetsad on hea pesitsuspaik suurtele röövlindudele ning metsaalustest võib leida oma levikuala põhjapiiril kasvavat karulauku.

Kui metsaelupaigad säilivad enamasti ilma inimsekkumiseta, siis rannaniidu avatuna hoidmiseks on lisaks karjatamisele vaja ka juba kasvanud kadastikke ja männikuid harvendada. Meie talgutöö seisneb peamiselt kadastike ja üle kasvanud mändide tõrjumisel aladelt, mis on piisavalt kõrged ja sobilikud hobuste ja veiste karjatamiseks. Raiutud kadakad saab samas ka kohe põletada. Lisaks koristame vajadusel rannaniidu sinna mere uhutud prahist.

Lisaks rõõmule, mis iga talguline saab väärtuslike maastike taastamisest, pakub pererahvas ka kuuma sauna, õdusat majutust ja maitsvat kodust toitu. Kuna on ka muinastulede öö aeg, võtame kindlasti ka ise tule ülesse.

Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Talgud Laidevahes
  • Talgutööd: Loopealsete taastamine - kadakatae raiumine ja põletamine
  • Ööbimine: Siiksaare õdusas külalistemajas voodites.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas. Toitu valmistab perenaine.   
  • Kaasa võtta: Tööks sobivad riided ja jalanõud, soojad vahetusriided ja sunatarbed.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 15 või 25 eurot. Uuri lähemalt.
  • Hinna sees: Toitlustamine, majutus, transport (alates kogunemispaigast), saun.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt kaks päeva enne talgute algust.
  • Kogunemine: Reede, 18. novembri õhtul Valjalas (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht). NB! Kiiremad märku andjad saavad küüti Tartust väljuvale ELFi bussile.
  • Grupi suurus: 10
  • Vaata lisaks: Lugu Laidevahest ja Kalev Aust Saarte Hääles.