Möödunud sügisest alates teeb ELF tihedat ja viljakat koostööd soode kaitse teemal Valgevene looduskaitseorganisatsioonidega.  Et seda head energiat ja teineteisemõistmist veel tõhusamalt looduse kaitsmisel rakendada oodatakse ELFi talgulisi juuli alul «Озеры» kaitsealal erinevaid töid tegema.

Valgevene ja Eesti on mõlemad suured soomaad. Kui Eestis on viimastel aatakümnetel saanud looduslikest soodest rahvusliku identiteedi lahutamatu osa, siis Valgevenes on jätkuvalt sood pigem alad, mida on tarvis "maaparandada" ja kütteks tarvitada.

Õnneks on see trend pöördumas ning tegusad keskkonnaühendused teevad head tööd, et kaitsta Valgevene allesjäänud looduslike soid, taastada kaevandamiest või maaparandusest rikutuid ning muuta sooskäimist trendikaks. 2012 aastal õnnestus neil kaevandamisplaanidest säästa 8 suurt looduslikus seisus sood ning paradigma nihkub vaikselt kuid kindlalt iga minuti, päeva, aastaga.. 

ELF rõõmustab väga, et needsamad kekskkonnaühendused koos Järvede kaitseala administratsiooniga ootavad sellel suvel külla ka Eesti talgulisi. Usutavasti on niisama tähtis kui see talgutöö, ka sõnum, mida selline küllasõit tavalistele valgevenelastele annab - meile tullakse soode ilu ja erilisuse pärast ning ei peeta paljuks ka omi käsi poriseks teha.

Et tööd hästi tehtud ja sõnum selgelt esitatud saaks ootame seitset uudishimulikku talgulist, kellega koos see pioneerlik seiklus läbi teha. Lisaks tööle jääb meil aega ka korralikult looduskaitsealal ringi müttamiseks ning ühel päeval külastame ka üle tuhande aastase ajalooga Hrodna linna. 


Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Talgud Valgevenes Järvede kaitsealal
  • Talgutööd: Taastamisalade tähistamine, erineva külastuskorraldusliku taristu kõpitsemine ning muu tarvilik.
  • Ööbimine: Külalistemajas oma magamiskottides.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas. Toidu valmistame ise.
  • Kaasa võtta: Magamiskott, tööks sobivad riided, kummikud. Valgevene reisiks on tarvis passi, mis kehtiks veel vähemasti 6 kuud.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 175 või 225 eurot. Uuri lähemalt. 
  • Hinna sees: Toitlustus (va. teekonnal ja Hrodna külastusel) , majutus, transport algusega Tartust, saun. Hinna sees ei ole Valgevene viisat. Hea kordineerituse korral saab taodelda gruppiviisat, mis maksab ca. 10 eurot inimese kohta.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt kaks päeva enne talguid.
  • Kogunemine: Tartus 4. juuli varahommikul või Hrodnas 4. juuli õhtul (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht).
  • Grupi suurus: 7 (+2 talgujuhti)
  • Vaata lisaks: Uuri «Озеры» looduskaitseala Facebooki lehte.