Viru raba hoiab ringlusest ohtralt süsiniku, pakub silmailu tuhandetel külastajatele, tasakaalustab veetaset rikka elustikuga jõgedes ning kostitab maiasmokkasid marjadega  - kõike seda midagi vastu ootamata. Ehk oleks kena teha talle väike kingitus ja tohterdada tema põhjakaldasse tekitatud haavu.

Rabast on viimastel aastakümnetel saanud justkui rahvusmaastik: paljud popmuusikud, kes tahavad rõhutada oma looduslähedasi juuri lasevad end rabas filmida ja pildistada; raba ilutseb paljude Eestist rääkivate trükiste kaanel ning talve lõpus ilmus ka raba teemaline mark (olles esimene kooslus margil). Omal moel on rabast saanud puutumata ja puhta looduse reklaamnägu.

Tegelikkuses on Eestis inimmõjust puutumata soid ja rabasid väga vähe. Tsaariajast kuni kaheksakümnendateni tehti "maad parandades" liiga ühel või teisel moel pea kõigile siinkandi soodele ning kuivenduse mõju avaldub tugevamalt või nõrgemalt enamikus Eesti soodest. 3/4 on lakanud turvast juurde kasvatamast ning minetanud soo, kui ökosüsteemi tunnused.

Viru raba on üks kauem looduskaitse all olemist nautinud rabasid. Sellele vaatamata pole see uitajate hulgas väga populaarne soo pääsenud täielikult kraavitamisest. Õnneks on RMK asunud Viru raba rikutud osa taastama. Selles eesrindlikus töös kutsutakse appi ka ELFi talgulisi.

Kahe ja poole tööpäeva jooksul on kavas sulgeda üks voolunõva ja pikendada ning korrastada olemasolevaid turbapaise. Selleks tööks on meil tarvis labidaid ja küllaldast kondiauru. Peale tööd jõuame rabas ka uidata ning kiljatuse saatel saunast jõkke karata.

Talguid kaasrahastab RMK.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Talgud Viru rabas
  • Talgutööd: Paisude korrastamine labidatööna.
  • Ööbimine: Pudisoo puhkemaja voodites oma magamiskoti sees.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas. Muist toidukordi valmistame ise.
  • Kaasa võtta: Magamiskott või voodiriided, tööks sobivad riided, kummikud, soojad vahetusriided. Kasuks tulevad veekindlad püksid ja joped.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 20 või 35 eurot. Uuri lähemalt. 
  • Hinna sees: Toit, majutus, saun ja transport kohapeal.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt kaks päeva enne talguid.
  • Kogunemine: Esmaspäeva , 4. juuli õhtul Pudisool. Esimesed soovijad saavad Tartust kohale ELFi väikebussiga (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht).
  • Grupi suurus: 12
  • Vaata lisaks: Soode taastamisest Eesti Loodusest.