Must-toonekure aasta retked

III retk - must-toonekure rattaretk Tartumaal
19. juulil 2016

ELFi talgute must-toonekure aasta rattaretk viib meid Tartu ümbruse metsateedele. Üheskoos tutvume nii must.toonekure jaoks sobilike elupaikade ja toitumisaladega kui ka vaatame, kuidas läheb selle kandi metsadel tervikuna. Retke jooksul näeme mitmeid must-toonekure jaoks olulisi paikasid ning katsume saada vastused küsimusele, et kas ja kui palju on meil alles jäänud väärtuslikke vanu metsasid, mis nii must-toonekure kui ka paljude teiste liikide püsimise jaoks eluliselt olulised on.  

Retke juhivad Urmas Sellis ja Indrek Sell.

Kogunemine 19. juuli hommikul Tartus (täpse kogunemise aja ja asukoha ning detailsema info kogu retke kohta saadame retkele registreerunutele).

Retke pikkus on orienteeruvalt 50 km. Retkel osalemine on kõigile tasuta (lõunasöögi jaoks tuleks kaasa võtta viis eurot sularaha).

II retk - must-toonekure retk Kernu kandis
12. mail 2016

Must-toonekure aasta teine retk kulgeb Kernu ümbruses. Saame heita pilgu piirkonnale, kus mustad kured on aastaid elanud ja tegutsenud. Kuna üks sealne kurg on ka raadiosaatjaga varustatud, siis on hea võimalus kuulda ka, millist infot on selle salapärase linnu kohta sel teel kogutud ja kuidas see ehk aitab tulevikus must-toonekurge paremini kaitsta.

Kogunemine 12. mai õhtul kell 18.00 Kernu tanklas (Tallinn-Pärnu mnt ääres).

Retke juhib Renno Nellis

Retkesid toetab Keskkonna Investeeringute Keskus

Retkelised 2015.a. sügisel tutvumas must-toonekure piirkonna ja ühe kohaliku lehmaga Karula rahvuspargis.
Foto: Urmas Sellis

I retk - must-toonekure retk Laeva kandis
28. aprillil 2016

ELFi talgute must-toonekure aasta avaretk viib meid Tartu külje alla Laeva lähedastele metsateedele. Üheskoos saame tutvuda musta kure jaoks sobiva elupaiga ja toitumisaladega.  Samuti kuuleme, mis selle suursuguse linnu jaoks teeb ühest paigast hea koha, kuhu oma pesa ehitada ning seal ka oma pojad suureks kasvatada. Eriti hea õnne korral ehk näeme ka kurge ennast meie peade kohalt üle vuhisemas.

Kogunemine 28. aprilli õhtul kell 18.00 Aruvälja bussipeatuses (u 1,5 km Laeva ristist Tartu poole).

Retke juhib Urmas Sellis

Must-toonekure aasta retkesid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus
                     
                      

                      Tagasi must-toonekure aasta avalehele.